sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Narzędzia i techniki książki Lean

Choć Lean Management jest całą filozofią zarządzania, nie da się jej zrozumieć i stosować bez konkretnych narzędzi. To narzędzia i techniki Lean pozwalają uzyskać konkretne rezultaty, jakimi są: poprawa efektywności, optymalizacja procesów, KPI na oczekiwanym poziomie. Książki z naszej oferty dokładnie opisują wszystkie narzędzia i techniki Lean, jak choćby: mapowanie strumienia wartości, 5S, kanban, kaizen, metody TWI, praca standaryzowana, raporty A3, gemba walk czy hoshin kanri.

Seria „Metody szczupłego wytwarzania”

Wśród książek dotyczących narzędzi i technik polecamy naszą serię podręczników. Jednym z podstawowych narzędzi Lean Management jest mapowanie strumienia wartości oraz mapowanie rozszerzonego strumienia wartości. Jeśli interesuje się to zagadnienie, odpowiednia lektura to Naucz się widzieć oraz Zobaczyć całość strumienia wartości. W ostatnim czasie wydaliśmy nowe rozszerzone wydania obu podręczników i to właśnie one dostępne są w naszej księgarni. W kolekcji podręczników dostępne są także książki: Tworzenie ciągłego przepływu – przeczytaj koniecznie, jeśli planujesz wprowadzić najbardziej efektywną metodę przetwarzania, czyli ciągły przepływ; Poziomowany system ssący – obowiązkowa lektura, jeśli interesuje cię kanban; Logistyka wewnętrzna fabryki – dla każdego, kto zarządza częściami czy materiałami; wreszcie Przejdź na logikę przepływu – dokładnie wyjaśniająca rewolucyjne narzędzie, jakim jest sito Glendaya. Nasze podręczniki mają wygodną formę książki na spirali, co ułatwia zarówno czytanie, jak i praktyczną pracę z książką.

Nie tylko podręczniki

Poza serią „Metody szczupłego wytwarzania” w naszej ofercie znajdziesz także książki na temat innych narzędzi. Zarządzać znaczy uczyć wyjaśni ci, na czym polega raport A3 i jak go sporządzić. Książka Jak przełożyć strategię na skuteczne działania w sposób praktyczny przedstawi metodykę zarządzania według hoshin kanri. Podręcznik TWI przeprowadzi cię przez wszystkie elementy tego programu: instruowanie pracowników, doskonalenie metod pracy oraz relacje z pracownikami. Lekturą niezbędną, aby prawidłowo przeprowadzić warsztaty kaizen będzie oczywiście książka o tym samym tytule. Jeśli interesuje cię 5S, standaryzacja pracy na różnych szczeblach lub tworzenie gniazd, przeczytaj książki Droga Toyoty do angażowania pracowników, Kaizen Express oraz Standaryzowana pracę menadżera. Jeśli nie bardzo wiesz, czym właściwie różni się gemba walk od audytu, zajrzyj koniecznie do książki, której autorami są eksperci z wieloletnim doświadczeniem wdrożeniowym, czyli Na rozdrożach Lean Management.

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane