sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Przywództwo książki Lean

Jeśli jesteś liderem, wiesz doskonale, że spoczywa na tobie wielka odpowiedzialność. W nowoczesnych firmach zdajemy sobie bowiem sprawę, że ludźmi się nie zarządza. Ludziom się przewodzi. Doświadczeni pracownicy znający swoją wartość, a także ci, którzy dopiero stawiają pierwsze zawodowe kroki, podążają nie za szefem, który wydaje nakazy, siedząc przy biurku, lecz za liderem, który ma charyzmę, wiedzę i doświadczenie.

Prezes, menedżer, lider

Jeśli stoisz na czele firmy, z jednej strony zależy ci na ludziach, z drugiej na sukcesie firmy. Obie te kwestie są nierozłączne. Koniecznie przeczytaj książkę Jak zrewolucjonizować firmę dzięki Lean Management. Niektórzy twierdzą, że jej lektura całkowicie zmienia spojrzenie na sposób prowadzenia biznesu. Razem z Jak wdrożyć Lean z pewnością przekona cię, że to ty musisz stanąć na czele transformacji Lean. Nie możesz także pominąć książki Dyrektor firmy jako Lean Manager oraz Skuteczne zarządzanie. To dwie części słynnej Trylogii Ballé – absolutny „must read” każdego prezesa i dyrektora. Oczywiście nie będzie stratą czasu przeczytanie Kopalni złota, która rozpoczyna całą opowieść. Będąc szefem, dużo czasu poświęcasz strategii. Aby nie był to czas stracony, polecamy książkę Jak przełożyć strategię na skuteczne działania. Napisana w formie powieści biznesowej, przedstawia metodę planowania i realizacji opracowaną przez Toyotę, a znaną pod nazwą hoshin kanri. Przełomową lekturą może okazać się Standaryzowana praca menadżera. Jeśli dotychczas nie był tego świadom, jej czytelnik teraz odkryje, że pracę menedżera też można – a nawet należy – standaryzować. Jak w każdym innym przypadku, i tu standaryzacja jest podstawą doskonalenia.

Coach, mentor, sensei

Każdy przełożony bywa coachem czy mentorem. Droga Toyoty do angażowania pracowników przedstawia cechy idealnego szefa i lidera. Jeśli interesuje cię tworzenie innowacyjnych produktów czy usług wraz z grupą ludzi pełnych entuzjazmu, przeczytaj także Projektowanie przyszłości. A jeśli całą tę lekturę masz już za sobą, proponujemy książkę Lean sensei. Dzięki niej dowiesz się, kim jest ta niemal mityczna postać, na czym właściwie polega jej rola i czy każdy może zostać lean senseiem. Książka jest owocem pracy kilku autorów z różnych krajów i różnych branż, w tym znanego i cenionego w całym środowisku Michaela Ballé.

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane