sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Rozwijanie ludzi książki Lean

W koncepcji Lean Management zakłada się, że pracownik wykonujący swoją pracę wie o niej najwięcej i najlepiej rozumie problemy, które jej towarzyszą, oraz – co bardzo istotne – posiada najlepszą wiedzę i pomysły na temat jej usprawnień. Kultura organizacyjna wielu przedsiębiorstw sprawia jednak, że wiedza ta nie jest wykorzystywana. W efekcie organizacja nie korzysta z umysłów pracowników, co sprawia, że adaptacja firmy do zmieniających się warunków otoczenia jest bardzo powolna (w najlepszym przypadku przerywana od czasu do czasu przełomowymi inwestycjami w technologie). Dzięki naszym książkom możesz przekonać się, jak sprawić, aby każdy pracownik w firmie mógł przyczyniać się do jej rozwoju, wcielając swoje pomysły w życie. Znajdziesz w nich podpowiedź, jaką postawę muszą reprezentować liderzy, aby stymulować zaangażowanie podwładnych. Poznasz sprawdzone narzędzia doskonalenia, tj. PDCA, TOYOTA KATA czy A3, które dają się z powodzeniem adaptować do każdego środowiska biznesowego.

Rozwiązuj problemy i buduj efektywny zespół

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, od której książki zacząć, warto sięgnąć po Trylogię, a zwłaszcza Dyrektora firmy i Skuteczne zarządzanie. Następnie koniecznie przeczytaj książkę Droga Toyoty do angażowania pracowników. Dzięki tej lekturze przekonasz się, jak od podstaw zbudowano nie tylko wielką fabrykę Toyoty w USA, lecz także efektywny i ciągle doskonalący się zespół. Jej autorzy prezentują swoją autorską metodę opartą na wieloletnim doświadczeniu w samej Toyocie i jako trenerzy Lean. Jeśli chcesz nauczyć ludzi, na czym polega skuteczne i efektywne rozwiązywanie problemów, koniecznie zajrzyj do pozycji Cztery typy problemów i sposoby ich rozwiązywania. Znajdziesz tam dowody na to, że nie każdy problem należy rozwiązywać tym samym narzędziem, oraz wskazówki, w jakiej sytuacji sięgnąć po jakie techniki.

Sprawdzone metody

Obowiązkowa lekturą będzie także Podręcznik TWI oparty na sprawdzonej od lat metodzie wywodzącej się jeszcze z czasów II wojny światowej, a odkrytej na nowo i spopularyzowanej właśnie dzięki Lean Management. Wreszcie – Jak przełożyć strategię na skuteczne działania podpowie ci, jak kaskadować cele organizacji na wszystkie jej poziomy. Nie pomiń Na rozdrożach Lean Management, także jeśli zastanawiasz się, jak wdrożyć system sugestii pracowniczych oraz co może okazać się dla niego niebezpieczeństwem.

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane