sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Powieść biznesowa o Lean

Powieść biznesowa to szczególnie lubiany gatunek literatury fachowej. Dostarcza bowiem rzeczywistej merytorycznej wiedzy opartej na twardych danych i doświadczeniu, jednocześnie wciągając czytelnika w wartką akcję i losy pełnokrwistych bohaterów. Taka lektura nie nuży. Przeciwnie – sprawia, że przewracając kolejne kartki, tracimy poczucie czasu w wyczekiwaniu, co wydarzy się na kolejnej stronie i w jaki sposób bohaterowie rozwiążą piętrzące się przed nimi problemy.

Niedościgniony duet Ballé

Tak właśnie jest w wypadku kultowej już w świecie Lean Trylogii ojca i syna, czyli Freddiego i Michaela Ballé. Freddie to doskonały specjalista z wieloletnim doświadczeniem w sektorze produkcyjnym, Michael – psycholog z doktoratem z Sorbony. Nie dziwi więc, że ich książki cechuje z jednej strony wiarygodność wydarzeń i problemów do rozwiązania, z drugiej zaś bogaty rys psychologiczny postaci. A to szczególnie ważne, gdy mówimy o zarządzaniu – czy raczej o przewodzeniu ludziom. Wszystkie trzy części Trylogii można czytać oddzielnie, choć oczywiście największe korzyści odniesiemy, zaczynając śledzić losy bohaterów od Kopalni złota poprzez Dyrektora firmy aż po Skuteczne zarządzanie. Kupując trzy części jednocześnie, otrzymasz od nas atrakcyjną zniżkę.

Uczyć się od najlepszych

Po tę ciekawą formę sięgnęli także Art Byrne i Pascal Dennis. Każdemu, kto waha się, od czego zacząć przygodę z Lean, polecamy książkę Jak wdrożyć Lean. Autor prowadzi w niej czytelnika przez historię pewnej transformacji. Choć firma jest wymyślona, to stworzona na bazie osobistych doświadczeń Byrne’a na stanowisku dyrektora, prezesa, wreszcie konsultanta. Daje to czytelnikom niepowtarzalną i niemożliwą w innej formie okazję uczyć się od jednego z najlepszych specjalistów Lean na świecie. Pascal Dennis natomiast przedstawia wdrożenie strategii metodą hoshin kanri na przykładzie fikcyjnej firmy, którą bohaterowie – wdrażając z powodzeniem wspomnianą metodykę – nie tylko uratują przed likwidacją, lecz także sprawią, że jej wyniki będą zaskakująco dobre. Książki z gatunku powieści biznesowej spodobają się wszystkim – zarówno zwolennikom konkretnych faktów, jak i entuzjastom wartkiej akcji i dzielnych bohaterów.

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane