sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Tablice Kanban

Zrozumienie poszczególnych zagadnień, zachodzących procesów czy danych jest znacznie prostsze, gdy zostały one przedstawione w graficzny sposób. Mając do dyspozycji taką wizualizację, wyciąganie wniosków staje się nie tylko łatwiejsze, ale przede wszystkim sprawniejsze, co tym samym sprawia, że niemal natychmiast możemy wdrażać zmiany i optymalizować zakres zadań pracowników. Jest to jeden z powodów, dlaczego zostały stworzone tablice Kanban, które należą do grupy najczęściej wykorzystywanych w firmach narzędzi.

Czym jest tablica Kanban i w jakim celu się ją używa?

Tablice Kanban to nic innego jak narzędzie służące do wizualnego przedstawienia procesu pracy, który charakteryzuje się przede wszystkim przejrzystością. Dzięki prostej konstrukcji każdy z łatwością może odczytać zapiski umieszczone na tablicy, a tym samym wdrożyć ich założenia. Najważniejszym celem stosowania systemu Kanban, jest zmaksymalizowanie wydajności w wyniku wyeliminowania, zmodyfikowania lub  ograniczenia pracy w toku. 

Umożliwia to rozpoznanie występujących w przedsiębiorstwie problemów, które opóźniają bądź utrudniają przeprowadzanie poszczególnych procesów, a jednocześnie staje się szansą na zwiększenie poziomu efektywności pracowników.

Z jakich elementów składają się tablice Kanban?

Kanban opiera się na prostocie i przejrzystości. Tablice Kanban to narzędzie, które w zależności od wybranego motywu wizualnego może różnić się posiadanym nadrukiem – najczęściej jednak do dyspozycji mamy kolumny oraz wiersze. Najbardziej klasyczna wersja tego produktu przedstawia podział zadań w zależności od ich ważności (zwykłe, ważne, pilne), a także etap ich realizacji (do zrobienia, w trakcie, gotowe). Po uzupełnieniu poszczególnych pól od razu widać, na jakich zadaniach powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności, a także które z nich nie mają dużego znaczenia i mogą zostać sfinalizowane jako ostatnie. 

Tablica suchościeralna Kanban board model 138 to rozwiązanie doskonale sprawdzające się w praktyce, a co ważne niestwarzające żadnych trudności podczas użytkowania. Jeśli potrzebujesz czegoś innego, koniecznie zapoznaj się z nasza pełną ofertą produktową – Leanbooks doskonale wie, jak ważna jest możliwość dokonania wyboru.

Wizualny system planowania Kanban – tablica i jej zalety

Tablica Kanban jest narzędziem, które tak samo, jak tablica z diagramem Gantta czy tablica Lean Canvas daje firmie mnóstwo korzyści. Oczywiście wszystko zależy od systematyczności oraz zaangażowania, natomiast, jeśli całość zostanie dobrze zaplanowana, a jej wdrożenie będzie przebiegało według założeń, można cieszyć się nie tylko wzrostem produktywności i mniejszą dawką stresu, ale także:

Wprowadź do swojej firmy metody Kanban – tablica od Leanbooks to duży krok w kierunku efektywnego zarządzania projektami w Twojej firmie.

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane