Tablica Gantta – graficzny sposób na zoptymalizowanie realizowanego planu
Każdy właściciel oraz kierownik firmy chce, aby opracowywanie planów przebiegało nie tylko efektywnie i sprawnie, ale także wiązało się z osiąganiem założonych celów. W tej kwestii niezastąpiona jest tablica Gantta, która jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest do stworzenia wykresu Gantta, czyli wizualizacji czynności i czasu, jaki został przewidziany.
Nasza oferta została opracowana w taki sposób, aby każdy był w stanie wybrać odpowiadający swoim potrzebom produkt. Jeśli przeprowadzane działania ciągną się miesiącami, najlepszym wyborem jest wariant roczny, czyli tablica suchościeralna z wykresem Gantta z podziałem na miesiące, natomiast gdy w Twojej pracy często dokonywane są dynamiczne zmiany lub czas trwania czynności trwa najczęściej od jednego do kilku dni – lepiej sprawdzi się tablica suchościeralna z diagramem Gantta na cały miesiąc. Te, jak i wiele innych znakomitych narzędzi dla Twojego biznesu czeka na Ciebie w naszym sklepie internetowym Leanbooks.
Używanie tablicy Gantta a etapy wdrażania techniki planowania – od czego zacząć?
W celu prawidłowego wykorzystania tablicy Gantta konieczne jest poznanie kilku etapów, z których składa się graficzne przedstawienie harmonogramu prac. Bez tego efektywne zarządzanie i realizowanie projektów zgodnie z założeniami będzie niemożliwe.
- Zdefiniowanie planu oraz rozpisanie składających się na jego realizację czynności.
- Ustalenie czasu trwania poszczególnych zadań.
- Określenie kolejności czynności wraz z datą ich wykonania.
- Można uwzględnić także miejsce, w którym będą przeprowadzane poszczególne zadania.
- Przedstawienie danych w sposób graficzny na tablicy Gantta.
Tablica Gantta i jej zalety, czyli dlaczego warto z niej korzystać?
Tablica Gantta tak samo, jak inne tablice do zarządzania czy planery suchościeralne ścienne mają na celu udoskonalić zachodzące w firmie procesy. Wdrożenie ich do swojej codzienności wiąże się z wieloma korzyściami m.in.:
- znacznie łatwiej jest wyznaczyć ścieżkę krytyczną;
- harmonogram zadań przedstawiony jest w sposób przejrzysty i czytelny dla wszystkich;
- możliwe jest utrzymanie pełnej kontroli nad projektami realizowanymi w przedsiębiorstwie;
- forma przedstawiania poszczególnych danych jest elastyczna, a tym samym w razie konieczności z łatwością można wprowadzić zmiany lub dokonać korekty.
Wybierz swoją tablicę suchościeralną Lean z Diagramem Gantta, a następnie planuj i analizuj rezultaty procesów, z pewnością pomoże Ci to osiągać zamierzone cele – Leanbooks.