sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Tablice Kamishibai

Zmiana dotychczasowych nawyków w środowisku pracy to ważny krok, którego zrobienie przybliży Cię do osiągnięcia zamierzonych celów, a także ustabilizowania zachodzących procesów. Tablice Kamishibai są narzędziem, które każdego dnia ma ogromne znaczenie dla etapowego doskonalenia poszczególnych obszarów. Podczas ich wykorzystywania należy uwzględniać wyłącznie pracowników organizacji, którzy rzeczywiście mają wpływ na dany aspekt, a co ważne systematycznie lub przynajmniej ze zwiększoną częstotliwością w nim uczestniczą.

Tablice Kamishibai Lean – skuteczne narzędzie wspierające procesy

Wdrażanie do firm narzędzi mających na celu usprawnić zachodzące procesy jest kluczowe nie tylko z uwagi na osiąganie zamierzonych efektów i maksymalizację zysków, ale także zapewnienie komfortu i odpowiedniej organizacji pracy poszczególnych pracowników. Tablice Kamishibai tak samo, jak inne tablice suchościeralne magnetyczne czy tablice Kanban odgrywają niezwykle ważną dla zarządzania przedsiębiorstwem rolę.

Kamishibai Lean jest w swoim założeniu wizualnym zarządzeniem, czyli przedstawieniem obszarów, realizowanych w ich zakresie zadań, wszelkich zaistniałych uwag, a także pracowników, którzy są za nie odpowiedzialni oraz terminów, na jakie przypada ich wykonanie. Mając przed sobą zbiór tych informacji, znacznie łatwiej udoskonalać procesy, jak i również podejmować decyzje o wdrożeniu ewentualnych modyfikacji czy zmian.

Tablice Kamishibai i zalety ich stosowania

Nic tak nie mobilizuje do wprowadzania zmian i korzystania z innowacyjnych metod, jak szereg korzyści, które dzięki nim zyskamy. Kamishibai Lean to metoda wyróżniająca się szeregiem zalet m.in.:

Co ważne sam proces montażu można przeprowadzić szybko i sprawnie, a co ważne bez pomocy fachowców.

W jakiej firmie warto wdrożyć Kamishibai in Lean?

System Kamishibai, 5S, 5W czy jakakolwiek inna doskonale sprawdza się w praktyce nie tylko w przedsiębiorstwie produkcyjnym, ale także w: 

Decydując się na wprowadzenie założeń Lean w firmie, zwiększasz poziom swojej kontroli nad zachodzącymi w niej procesami, a tym samym przeprowadzasz optymalizację podejmowanych działań, analizujesz je, po czym uzyskane wyniki weryfikacji zapisujesz na tablicy Kamishibai. Dzięki formie obrazkowej praca z informacjami staje się znacznie prostsza i wygodniejsza!
Tablica suchościeralna Kamishibai do przeprowadzenia audytu 4 obszarów to świetna alternatywa dla nudnych i mało przejrzystych raportów – postaw na skuteczne rozwiązania Lean Management ze sklepem internetowym Leanbooks.

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane