sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Podstawy Lean książki

Lean Management to filozofia zarządzania przejmowana w coraz większej liczbie firm z różnych sektorów. Początkowo stosowana w wąskim gronie producentów samochodów, stopniowo trafiła do wielu branż przemysłowych, a następnie także usługowych. Obecnie chętnie wykorzystują ją banki, centra usług wspólnych oraz służba zdrowia. Dziś wielu menedżerów czy – szerzej – całych firm stoi przed koniecznością wprowadzenia zmian, których skutkiem będzie: poprawa efektywności, eliminacja marnotrawstwa w procesach, zaangażowanie pracowników i ciągłe doskonalenie. Lean Management odpowiada na te wszystkie wyzwania, a książki prezentowane w naszej księgarni pomogą dyrektorom, kierownikom, menedżerom oraz każdemu, kto dąży do usprawnienia działań firmy i jej sukcesów.

Podstawy Lean, czyli od czego zacząć?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Lean, zapewne zastanawiasz się, co musisz wiedzieć na początku i które książki powinieneś przeczytać w pierwszej kolejności. U podstaw Lean leży System Produkcyjny Toyoty oraz przekonanie, że ludzie pragną wykonywać swoją pracę dobrze i rzetelnie, o ile stworzy się im ku temu warunki. W kategorii „Podstawy Lean” znajdziesz te książki, które przybliżą ci nie tylko historię firmy Toyota, lecz także wyjątkowość jej sytemu. Dzięki nim zrozumiesz, dlaczego metody Toyoty są uniwersalne i sprawdzają się we wszystkich branżach. Swoją podróż w świat ciągłego doskonalenia zacznij od wyjątkowej Trylogii duetu Ballé oraz wciągającej książki Jak wdrożyć Lean. Krok po kroku wyjaśnią ci, co to jest Lean, jakie przynosi korzyści i jakie stosuje narzędzia. Jeśli chcesz poznać historię systemu i ludzi, którzy go tworzyli, sięgnij po Lean Management. Narodziny systemu zarządzania. Uniwersalną lekturą dla każdego zainteresowanego Lean będzie także klasyka, czyli książka Szczupłe rozwiązania.

Lean Management – pojęcia i definicje

Wiele osób przeraża mnogość definicji i słownikowych pojęć związanych z Lean. Jak każda metodyka czy dziedzina, wytworzyła wiele pojęć dla niej typowych i niekoniecznie znanych szerszej społeczności. W takim wypadku koniecznie sięgnij po Leksykon Lean oraz Kaizen Express. Ta druga pozycja okaże się niezwykle cenna także w zespołach wielojęzycznych. Zawiera bowiem tekst w języku polskim i angielskim. Dzięki temu będzie pomocna także przy wszelkich fachowych tłumaczeniach. A kiedy poznasz już podstawy i zechcesz dalej rozwijać swoje kompetencje w zakresie Lean, zapraszamy do sekcji „Narzędzia i techniki”.

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane