sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Toyota Kata

86 zł 81,90 netto
Doskonalenie i zarządzanie oparte na wzorcach postępowania Toyoty

Poznaj wzorzec określający, jak należy właściwie definiować i jak należy dochodzić do odpowiednio zdefiniowanych warunków docelowych (stanu, który chcemy osiągnąć). Dowiedz się, w jaki sposób przełożony powinien właściwie kształtować i podwładnych sposób myślenia i działania niezbędny w procesie doskonalenia.

 Zapytaj
In stock

Czy miałeś kiedykolwiek sposobność odwiedzić firmę, w której dostrzegłeś ciekawe rozwiązania organizacyjne, po czym pełen entuzjazmu wróciłeś do swojej organizacji z nadzieją, że uda Ci się je z łatwością powielić, ale po krótkim czasie okazało się, że – z jakichś powodów – nic z tego po prostu nie będzie? Czy winą za ten stan rzeczy obarczyłeś nieodpowiednio nastawionych ludzi, lub może zupełnie inną, obcą Twojej organizacji i nieosiągalną w warunkach ugruntowanych wzorców myślowych firmy, kulturę? Albo może próbowałeś wprowadzić któreś z narzędzi Lean Manufacturing, po czym okazało się, że tak naprawdę, w warunkach Twojej organizacji, to nie ma prawa zadziałać?

Przytoczone tu historie to bardzo typowe przypadki z ostatnich 20 lat zmagań i wysiłków wdrożeniowych z Lean Manufacturing na całym świecie. Udało nam się dobrze zrozumieć techniczną stronę rozwiązań Toyoty, ale nie zdołaliśmy jak dotąd pojąć, w jaki sposób organizacja ta zdołała je wypracować i co w istocie sprawia, że ciągle jest w stanie się doskonalić. Świadom powierzchowności lub wręcz zupełnego braku zrozumienia przez nas istoty wewnętrznych praktyk Toyoty, Mike Rother w swojej książce podjął próbę zaprezentowania nam ducha toyotowskiego stylu zarządzania.

Podkreśla on, że rzeczy które powinno się dostrzec i zrozumieć patrząc na Toyotę, nie są widoczne gołym okiem, choć przejawiają się one w codziennym stosowaniu praktyk kierowania ludźmi według przyjętych wzorców, czyli kata. I o tym właśnie jest ta książka. Czym jest w takim razie kata doskonalenia? Jest wzorcem określającym, jak należy właściwie definiować i jak należy dochodzić do odpowiednio zdefiniowanych warunków docelowych (stanu, który chcemy osiągnąć). Czym jest z kolei kata coachingu? Wzorcem definiującym sposób, w jaki przełożony powinien właściwie kształtować u podwładnych sposób myślenia i działania niezbędny w procesie doskonalenia, czyli wzorcem coachingu dla kata doskonalenia.

Stosowanie wzorców na wzór kata Toyoty jest na szczęście metodyczne. Co to oznacza? Oznacza to, że możemy starać się powielać je na gruncie naszych – jakże różniących się w swej specyfice od Toyoty – organizacji. I w tym tkwi sedno całej sprawy. Po raz pierwszy możemy zacząć powielać sposób myślenia, nie usiłując za wszelką cenę kopiować gotowych rozwiązań techniczno-organizacyjnych. Jeśli nam się to uda, sukces jest gwarantowany. Ta książka pokaże Ci metodę, jak wydobywać z ludzi to, co w nich najcenniejsze. Toyota Kata opisuje i tłumaczy brakujące ogniwo naszego dotychczasowego myślenia i działania w sferze zarządzania. Mając na uwadze fakt, iż nie damy rady skopiować istniejących rozwiązań, lecz możemy jedynie skopiować i zakorzenić w głowach naszych pracowników odpowiedni sposób myślenia i działania, zachęcamy do refleksyjnej (i naszym zdaniem obowiązkowej) lektury.

Szczegóły publikacji
Ilość stron321
Okładkamiękka
Format15 x 23 cm
Rok wydania2010
Językpolski
ISBN978-83-931637-3-1
Przeczytaj fragment
Mogą Cię zainteresować także
Polecane produkty
Europejska wysyłka
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Obsługa
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane