sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Tworzenie ciągłego przepływu

Organizacja produkcji wg zasad Lean Manufacturing

Wdróż najbardziej efektywną metodę przetwarzania – przepływ ciągły. Dowiedz się, jak w sposób najbardziej efektywny zorganizować produkcję w gniazdach i na liniach produkcyjnych. Zobacz, jak skrócić produkcyjny czas realizacji, co pozwoli Ci na szybszą reakcję na wymagania Twojego klienta. Zaprojektuj przepływ jednej sztuki dla dowolnego procesu, bez przestojów, zahamowań i strat.

107 zł brutto
101,90 zł netto
 Zapytaj
In stock

„Tworzenie ciągłego przepływu” to podręcznik w prosty sposób wyjaśniający jak wdrożyć i utrzymać szczupłe przepływy materiałów i informacji w gniazdach oraz na liniach produkcyjnych. Stanowi rozwinięcie podejścia przedstawionego w książce „Naucz się widzieć” (w której autorzy opisali metody doskonalenia strumieni wartości na poziomie całego zakładu), prezentując szereg wskazówek dotyczących eliminacji marnotrawstwa i tworzenia ciągłego przepływu na poziomie procesów. Zawarte w tytule sformułowanie „ciągły przepływ” oznacza organizację produkcji w gniazdach i na liniach produkcyjnych polegającą na tym, że części są przetwarzane i przekazywane bezpośrednio z jednego stanowiska obróbczego na kolejne, po jednej sztuce. Efektem takiej organizacji produkcji jest stan, w którym produkty płyną przez wszystkie stanowiska w procesie w sposób ciągły, jak w potoku, bez przestojów i zahamowań, bardzo charakterystycznych dla produkcji w partiach. Ciągły przepływ jest najbardziej efektywną metodą przetwarzania materiałów na gotowe produkty. Jak dowiedziono w tym podręczniku, efektywność ciągłego przepływu bierze się z takich jego cech, jak:

  1. krótki produkcyjny czas realizacji, który pozwala na szybszą reakcję na wymagania klienta,
  2. krótki czas „cyklu obrotu pieniądza” (czas, jaki upływa pomiędzy zapłaceniem za surowce a otrzymaniem pieniędzy ze sprzedaży produktów wytworzonych z tych surowców),
  3. zasoby wymagane do wytworzenia wyrobu są utrzymywane na minimalnym poziomie,
  4. szybkie identyfikowanie problemów takich jak braki, ponieważ z reguły są one wykrywane zaraz po ich wystąpieniu, 5.pobudzona komunikacja pomiędzy stanowiskami, które zostają połączone na zasadzie „klient – dostawca”. Podobnie jak „Naucz się Widzieć”, „Tworzenie Ciągłego Przepływu” zdobyło prestiżową amerykańską nagrodę Shingo Prize w dziedzinie wydawnictw promujących koncepcję szczupłego wytwarzania. Książka ta, to przewodnik dla menedżerów, inżynierów i pracowników produkcji, który pokazuje jak najbardziej efektywnie można zaprojektować gniazda i linie produkcyjne oraz jak je dalej doskonalić.
Szczegóły publikacji
Ilość stron104
Okładkamiękka spiralowana
Format22,2 x 29,7 cm
Rok wydania2001
Językpolski
ISBN978-83-926554-1-1
Seria wydawniczaMetody szczupłego wytwarzania
Przeczytaj fragment
Mogą Cię zainteresować także
Polecane produkty
Europejska wysyłka
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Obsługa
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane