Kategorie Książek

  sklep@leanbooks.pl  32 720 97 89
O nasKatalog książek Konferencja LeanKontakt
Tworzenie ciągłego przepływu

Tworzenie ciągłego przepływu

Organizacja produkcji wg zasad Lean Manufacturing
94,00 zł brutto 89,52 zł netto Wdróż najbardziej efektywną metodę przetwarzania – przepływ ciągły. Dowiedz się, jak w sposób najbardziej efektywny zorganizować produkcję w gniazdach i na liniach produkcyjnych. Zobacz, jak skrócić produkcyjny czas realizacji, co pozwoli Ci na szybszą reakcję na wymagania Twojego klienta. Zaprojektuj przepływ jednej sztuki dla dowolnego procesu, bez przestojów, zahamowań i strat.
Dostępność: wysyłka w 48h

„Tworzenie ciągłego przepływu” to podręcznik w prosty sposób wyjaśniający jak wdrożyć i utrzymać szczupłe przepływy materiałów i informacji w gniazdach oraz na liniach produkcyjnych. Stanowi rozwinięcie podejścia przedstawionego w książce „Naucz się widzieć” (w której autorzy opisali metody doskonalenia strumieni wartości na poziomie całego zakładu), prezentując szereg wskazówek dotyczących eliminacji marnotrawstwa i tworzenia ciągłego przepływu na poziomie procesów. Zawarte w tytule sformułowanie „ciągły przepływ” oznacza organizację produkcji w gniazdach i na liniach produkcyjnych polegającą na tym, że części są przetwarzane i przekazywane bezpośrednio z jednego stanowiska obróbczego na kolejne, po jednej sztuce. Efektem takiej organizacji produkcji jest stan, w którym produkty płyną przez wszystkie stanowiska w procesie w sposób ciągły, jak w potoku, bez przestojów i zahamowań, bardzo charakterystycznych dla produkcji w partiach. Ciągły przepływ jest najbardziej efektywną metodą przetwarzania materiałów na gotowe produkty. Jak dowiedziono w tym podręczniku, efektywność ciągłego przepływu bierze się z takich jego cech, jak:

  1. krótki produkcyjny czas realizacji, który pozwala na szybszą reakcję na wymagania klienta,
  2. krótki czas „cyklu obrotu pieniądza” (czas, jaki upływa pomiędzy zapłaceniem za surowce a otrzymaniem pieniędzy ze sprzedaży produktów wytworzonych z tych surowców),
  3. zasoby wymagane do wytworzenia wyrobu są utrzymywane na minimalnym poziomie,
  4. szybkie identyfikowanie problemów takich jak braki, ponieważ z reguły są one wykrywane zaraz po ich wystąpieniu, 5.pobudzona komunikacja pomiędzy stanowiskami, które zostają połączone na zasadzie „klient – dostawca”. Podobnie jak „Naucz się Widzieć”, „Tworzenie Ciągłego Przepływu” zdobyło prestiżową amerykańską nagrodę Shingo Prize w dziedzinie wydawnictw promujących koncepcję szczupłego wytwarzania. Książka ta, to przewodnik dla menedżerów, inżynierów i pracowników produkcji, który pokazuje jak najbardziej efektywnie można zaprojektować gniazda i linie produkcyjne oraz jak je dalej doskonalić.
Ilość stron104
Okładkamiękka spiralowana
Format22,2 x 29,7 cm
Rok wydania2001
Językpolski
ISBN978-83-926554-1-1
 

Mogą Cię zainteresować także

Poziomowany system ssący

Poziomowany system ssący

94,00 zł brutto
89,52 zł netto

przechowalnia
Logistyka wewnętrzna fabryki

Logistyka wewnętrzna fabryki

94,00 zł brutto
89,52 zł netto

przechowalnia
Nowe, rozszerzone wydanie
Zobaczyć całość strumienia wartości

Zobaczyć całość strumienia wartości

94,00 zł brutto
89,52 zł netto

przechowalnia
Naucz się widzieć

Naucz się widzieć

94,00 zł brutto
89,52 zł netto

przechowalnia
Przejdź na logikę przepływu

Przejdź na logikę przepływu

94,00 zł brutto
89,52 zł netto

przechowalnia
Shipping
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Money Back
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Support
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Payment
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL