sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasKatalog książek BlogKonferencja Lean Kontakt

Zobaczyć całość strumienia wartości

Rozszerzone mapowanie strumienia wartości

Zoptymalizuj cały strumień wartości, od surowców aż do rąk klienta. Zobacz, jaki potencjał poprawy znajduje się poza zakładem produkcyjnym, w całym łańcuchu dostaw. Zapoczątkuj współpracę między klientem i dostawcami. Wyjdź poza mury swojego przedsiębiorstwa i odkryj korzyści Rozszerzonego Mapowania Strumienia Wartości.

94,00 zł brutto
89,52 zł netto
 Zapytaj przechowalnia
Kiedy pojawiło się pierwsze wydanie podręcznika Zobaczyć całość, firmy na całym świecie w pośpiechu rozbijały swoje strumienie wartości, zlecając zadania na zewnątrz i przenosząc działalność za granicę. Menadżerowie gonili za dostawcami gotowymi oferować części za sensacyjnie niskie ceny. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Zmieniły się kursy walut, płace w wielu krajach o taniej sile roboczej stale rosną, a możliwości dalszego wyciskania z kontrahentów obniżek cen właściwie się wyczerpały. Co więcej, wobec niejasnych i trudnych do kontrolowania strumieni dostaw zapewnienie wysokiej jakości produktów i szybkie reagowanie na zmiany wymagań klientów okazały się nieosiągalne. Zobaczyć całość strumienia wartości pomaga menadżerom zrozumieć i udoskonalić proces tworzenia wartości, w którym biorą udział zarówno dostawcy, jak i ich klienci.

Identyfikując wszystkie kroki i czas potrzebny do przejścia od surowca po gotowy produkt, autorzy udowadniają, że 90% podejmowanych czynności i 99,9% czasu wymaganego w obecnym strumieniu wartości nie dodaje żadnej wartości. Przedstawiona metoda pokazuje także wyraźne wzmacnianie popytu zamówień w miarę przesuwania się w górę strumienia, stale rosnące problemy jakościowe i problemy z wysyłką w każdym punkcie strumienia.
 
Książka prowadzi czytelnika przez proces doskonalenia, który zmienia tradycyjny łańcuch dostaw składający się z oddzielnych operacji w idealny stan strumienia wartości. Produkt przepływa przezeń od surowca aż do klienta końcowego w 6% czasu potrzebnego wcześniej. Udoskonalony strumień wartości eliminuje niepotrzebny transport i zapasy, a są to istotne przyczyny ukrytych kosztów koordynacji strumienia. Informacje uzupełniają diagramy, mapy i wykresy. Książka została wzbogacona o 5 nowych artykułów ukazujących, jak konkretne firmy zmierzyły się z wyzwaniem udoskonalenia rozszerzonego strumienia wartości dzięki wspólnej pracy ze swoimi dostawcami i klientami. Są to:
 
1) Rozszerzona analiza strumienia wartości od zakładu produkcyjnego do klienta — przypadek wycieraczki samochodowej;
2) Zastosowanie analizy strumienia wartości w handlu detalicznym — przypadek Tesco;
3) Ratowanie rozszerzonego przedsiębiorstwa — doświadczenie dyrektora generalnego (przykład firmy Acme Alliance);
4) Koszty lokalizacji;
5) Zobaczyć pełny system dostaw w skali całego globu.
Cechy
Ilość stron110
Okładkamiękka spiralowana
Format22,2 x 29,7 cm
Rok wydania2017
Językpolski
ISBN978-83-933629-2-9
Mogą Cię zainteresować także
Shipping
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Money Back
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Support
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Payment
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane