sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Zobaczyć całość strumienia wartości

Rozszerzone mapowanie strumienia wartości

Zoptymalizuj cały strumień wartości, od surowców aż do rąk klienta. Zobacz, jaki potencjał poprawy znajduje się poza zakładem produkcyjnym, w całym łańcuchu dostaw. Zapoczątkuj współpracę między klientem i dostawcami. Wyjdź poza mury swojego przedsiębiorstwa i odkryj korzyści Rozszerzonego Mapowania Strumienia Wartości.

107 zł brutto
101,90 zł netto
 Zapytaj
In stock
Kiedy pojawiło się pierwsze wydanie podręcznika Zobaczyć całość, firmy na całym świecie w pośpiechu rozbijały swoje strumienie wartości, zlecając zadania na zewnątrz i przenosząc działalność za granicę. Menadżerowie gonili za dostawcami gotowymi oferować części za sensacyjnie niskie ceny. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Zmieniły się kursy walut, płace w wielu krajach o taniej sile roboczej stale rosną, a możliwości dalszego wyciskania z kontrahentów obniżek cen właściwie się wyczerpały. Co więcej, wobec niejasnych i trudnych do kontrolowania strumieni dostaw zapewnienie wysokiej jakości produktów i szybkie reagowanie na zmiany wymagań klientów okazały się nieosiągalne. Zobaczyć całość strumienia wartości pomaga menadżerom zrozumieć i udoskonalić proces tworzenia wartości, w którym biorą udział zarówno dostawcy, jak i ich klienci.

Identyfikując wszystkie kroki i czas potrzebny do przejścia od surowca po gotowy produkt, autorzy udowadniają, że 90% podejmowanych czynności i 99,9% czasu wymaganego w obecnym strumieniu wartości nie dodaje żadnej wartości. Przedstawiona metoda pokazuje także wyraźne wzmacnianie popytu zamówień w miarę przesuwania się w górę strumienia, stale rosnące problemy jakościowe i problemy z wysyłką w każdym punkcie strumienia.
 
Książka prowadzi czytelnika przez proces doskonalenia, który zmienia tradycyjny łańcuch dostaw składający się z oddzielnych operacji w idealny stan strumienia wartości. Produkt przepływa przezeń od surowca aż do klienta końcowego w 6% czasu potrzebnego wcześniej. Udoskonalony strumień wartości eliminuje niepotrzebny transport i zapasy, a są to istotne przyczyny ukrytych kosztów koordynacji strumienia. Informacje uzupełniają diagramy, mapy i wykresy. Książka została wzbogacona o 5 nowych artykułów ukazujących, jak konkretne firmy zmierzyły się z wyzwaniem udoskonalenia rozszerzonego strumienia wartości dzięki wspólnej pracy ze swoimi dostawcami i klientami. Są to:
 
1) Rozszerzona analiza strumienia wartości od zakładu produkcyjnego do klienta — przypadek wycieraczki samochodowej;
2) Zastosowanie analizy strumienia wartości w handlu detalicznym — przypadek Tesco;
3) Ratowanie rozszerzonego przedsiębiorstwa — doświadczenie dyrektora generalnego (przykład firmy Acme Alliance);
4) Koszty lokalizacji;
5) Zobaczyć pełny system dostaw w skali całego globu.
Szczegóły publikacji
Ilość stron110
Okładkamiękka spiralowana
Format22,2 x 29,7 cm
Rok wydania2017
Językpolski
ISBN978-83-933629-2-9
Seria wydawniczaMetody szczupłego wytwarzania
Przeczytaj fragment
Mogą Cię zainteresować także
Europejska wysyłka
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Obsługa
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane