sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć

92 zł 87,62 netto

Książka zawiera ponadczasowe lekcje dla każdego, kto chce być świadomym liderem skoncentrowanym na ludziach.

Dowodzi, jak ważne jest stworzenie łańcucha uczenia się, aby firma mogła stawać się coraz silniejszą organizacją, oraz jak wiele zależy od zbudowania właściwie funkcjonujących procesów pozwalających uzyskać spodziewane rezultaty.

 Zapytaj
In stock

Niniejsza książka to wynik wieloletniej współpracy autorki będącej coachem w zakresie przywództwa oraz Isao Yoshino, jednego z liderów Toyoty. Ich przyjaźń, rozmowy i wyciągane z nich wnioski pozwoliły stworzyć opowieść o znaczeniu ciągłego uczenia się i wartości przywództwa skoncentrowanego na ludziach. Mądrość i doświadczenie Yoshino – lidera, który w Toyocie spędził niemal cztery dekady – pozwalają zrozumieć, w jaki sposób firma intencjonalnie rozwijała kulturę doskonałości, z której słynie do dziś.

Relacjonując kolejne etapy kariery swego rozmówcy, Katie Anderson zastosowała niezwykłą metaforę wyplatania życiowej tkaniny, której nitki to nasze marzenia i stawiane na co dzień cele pozwalające owe marzenia zrealizować. W ten sposób przedstawiła historię człowieka, który uczył się przewodzić, a następnie zrozumiał, że swoim przywództwem pomaga uczyć się innym, wciąż nie przestając rozwijać siebie.

Książka kierowana jest do wszystkich liderów, którzy dążą do stworzenia w swoich organizacjach kultury ciągłego uczenia się i chcą przewodzić w sposób świadomy i skoncentrowany na ludziach.

Katie dzieli się z czytelnikiem swoją przyjemnością czerpania od Isao Yoshino nauki na temat sztuki uczenia się, przywileju przewodzenia i sekretu wartościowego życia, tworząc spójną, pouczającą i fascynującą opowieść.
John Shook, Prezes Lean Global Network

W ten niestabilny i niepewny czas Katie Anderson obdarowuje nas opowieścią o Isao Yoshino, jak został menedżerem w Toyocie i jak przez czterdzieści lat uczył się, przewodząc. Katie wyjaśnia, jak Yoshino przezwyciężał przeciwności losu, uczył się na własnych błędach, w każdej sytuacji odnajdując dobre strony, i zawsze rozwijał ludzi, z którymi pracował, a także siebie samego. Ta książka sprawi, że staniesz się lepszym menedżerem i coachem oraz zwyczajnie lepszym człowiekiem.
James Womack, założyciel Lean Enterprise Institute, współautor bestsellerów Maszyna, która zmieniła świat, Lean ThinkingSzczupłe myślenieZobaczyć całość strumienia wartości i Szczupłe rozwiązania

Jeśli interesuje cię Lean i koncepcja ciągłego uczenia się, to jest to lektura obowiązkowa! Książka zbudowana wokół oryginalnej koncepcji osnowy i wątku zilustrowana prawdziwymi doświadczeniami jednego z wybitnych senseiów Toyoty Isao Yoshino stanowi wyjątkową, przyjemną i pouczającą lekturę. Nie przegap jej.
Michael Ballé, współautor słynnej Trylogii Lean (Kopalnia złota, Dyrektor firmy jako Lean menadżer, Skuteczne zarządzanie) oraz książki Lean sensei

W systemach skoncentrowanych na ludziach chodzi o uczenie się mierzyć ze współczesnymi wyzwaniami. Obowiązkiem liderów jest kierować tą nauką i nadawać jej strukturę. Nieocenione refleksje Yoshino będą inspiracją dla liderów wcielających te zasady w życie.
Daniel Jones, założyciel i prezes Lean Enterprise Academy oraz współautor książek Zobaczyć całość strumienia wartości, Maszyna, która zmieniła świat i Szczupłe rozwiązania

Praktycy Lean wiedzą, że najlepszym sposobem, by zrozumieć, jest „pójść i zobaczyć”. W niezwykłej książce autorka pomaga nam „zobaczyć” wnioski Isao Yoshino, jakie wyciągnął z wieloletniego uczenia siebie i innych. Jestem pewna, że książka się wam spodoba i nauczycie się z niej tak wiele jak ja.
Karyn Ross, współautorka książki Droga Toyoty do doskonałości w usługach oraz autorka książki Kind Leader

Szczegóły publikacji
Ilość stron354
Okładkamiękka ze skrzydłami
Format15 x 23 cm
Rok wydania2022
Językpolski
ISBN978-83-960343-5-9
Przeczytaj fragment
Mogą Cię zainteresować także
Europejska wysyłka
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Obsługa
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane