sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Droga Toyoty do doskonałej jakości

105 zł 100 netto

Czytelny autorski plan poprawy jakości, wraz z przykładami, jak doskonalić procesy i rozwiązywać problemy jakościowe, przygotowany przez wieloletniego lidera Toyoty. Jego słynna metoda 8 kroków pozwala osiągnąć niespotykane efekty w stosunkowo krótkim czasie.

Książka objęta patronatem Toyota Material Handling Polska

Premiera 2023-09-30
Zapisz się już dziś, aby otrzymać informację jak tylko produkt będzie dostępny w sprzedaży.
weryfikator
 Zapytaj
In stock

Jak doprowadzić jakość do poziomu Dantotsu

Sadao Nomura spędził w Toyocie kilkadziesiąt lat, pracując na stanowiskach kierowniczych i pełniąc funkcję doradcy ds. jakości. Dzięki temu doświadczeniu może dziś opowiedzieć historię tej firmy oraz spektakularnej poprawy jakości, do jakiej doprowadził w Toyota Logistics & Forklift (TL&F). Na kolejnych stronach poznajemy szczegóły tego, co autor zrobił w TL&F, jak tego dokonał i jakie były rezultaty jego pracy.

TL&F jest częścią Toyota Industries Corporation, utworzonej przez Sakichiego Toyodę – założyciela Toyota Group. TL&F od dawna jest światowym liderem w swojej branży. I chociaż wydawało się, że osiąga dobre wyniki, to osoby wtajemniczone wiedziały, że musi się bardziej postarać, zwłaszcza w zakresie jakości swoich filii na świecie. Ale poprawa w organizacji, która już była wzorem w dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług, nie była łatwa.

W 2006 roku TL&F zwróciła się o pomoc do Sadao Nomury. Początkowa prośba dotyczyła wsparcia poprawy jakości w trzech zakładach, które stały się częścią TL&F poprzez przejęcie: w USA, Szwecji i we Francji. Działania usprawniające okazały się tak skuteczne, że wprowadzono je również w macierzystych zakładach w Japonii. W ciągu prawie dziesięciu lat firma o nazwie najbardziej kojarzonej z jakością produktu doświadczyła poprawy jakości niespotykanej w swojej historii – poprawy określanej japońskim słowem Dantotsu oznaczającym: ekstremalny, radykalny lub niezrównany.

Co mówią o tej książce

Nasze dokonania nie byłyby możliwe, gdyby nie ciągła dbałość o najwyższą jakość i ciągłe doskonalenie – naszych produktów i usług, a przede wszystkim nas samych. Jestem przekonany, że w podobny sposób może rozwijać się każda organizacja. Dzięki książce Sadao Nomury mamy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, jak się to robi.

Marek Wyleżych
Dyrektor Jakości i Wsparcia Biznesu
Toyota Material Handling Polska

Polecam książkę przede wszystkim jako praktyczny przewodnik do wdrożenia w organizacji nowej drogi rozwiązywania problemów.

Paweł Wierzbicki
Dyrektor Zarządzający
Toyota Material Handling Polska

Z mojej perspektywy ta książka jest najlepszym punktem odniesienia w dziedzinie zarządzania jakością z praktycznego i menedżerskiego punktu widzenia.

Michael Lambert
Toyota Lean Academy Director
Toyota Material Handling Europe

Szczegóły publikacji
Ilość stron302
Okładkamiękka
Format200 x 297 mm
Językpolski
ISBN978-83-960343-7-3
Przeczytaj fragment
Mogą Cię zainteresować także
Europejska wysyłka
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Obsługa
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane