Warsztaty Kaizen

książka Warsztaty Kaizen

Praktyczny poradnik, jak prowadzić skuteczne warsztaty doskonalenia procesów

Książka w drobnych szczegółach opisuje proces przygotowania, przeprowadzania i doprowadzania do końca działań zainicjowanych w ramach warsztatów kaizen. Czytelnik znajdzie w niej szereg drobiazgowych wskazówek, porad i „gotowców” związanych z efektywnym procesem realizacji, albo – jak pisze autor – pracą standaryzowaną warsztatów kaizen.

Dostępność: na stanie
cena: 110,00 zł z VAT 104,76 zł netto
ilość:
 Cechy produktu
Ilość stron
252
Okładka
miękka
Format
215 x 276 mm
Rok wydania
2014
Język
polski

Czym są warsztaty kaizen? Są one zazwyczaj tygodniową (pięciodniową) inicjatywą, skupioną na doskonaleniu wybranego obszaru lub procesu w przedsiębiorstwie. Wynik warsztatów kaizen to zwykle istotne i przełomowe zmiany w określonym fragmencie firmy. W środowisku produkcyjnym zmiany te mogą dotyczyć jednocześnie znacznej poprawy wydajności, zmniejszenia zajmowanej powierzchni, wyraźnego zmniejszenia poziomu zapasów, skrócenia czasów realizacji, poprawy ergonomii, bezpieczeństwa itp. Z kolei zmiany, jakich można oczekiwać na gruncie procesów administracyjnych i biurowych obejmują skrócenie czasu realizacji zadań (w tym czasu przetwarzania dokumentów), poprawę jakości informacji, zmniejszenie liczby osób wymaganych do obsługi procesu, itp. Działania doskonalące w ramach warsztatów kaizen są realizowane przez wyznaczone zespoły pracowników, którym przewodzą nominowani do tej roli liderzy, pod kierunkiem doświadczonego senseia (mistrza, nauczyciela).

Książka w drobnych szczegółach opisuje proces przygotowania, przeprowadzania i doprowadzania do końca działań zainicjowanych w ramach warsztatów kaizen. Czytelnik znajdzie w niej szereg drobiazgowych wskazówek, porad i „gotowców” związanych z efektywnym procesem realizacji, albo – jak pisze autor – pracą standaryzowaną warsztatów kaizen. Do niewątpliwych zalet podręcznika należą też: mnogość ilustracji, zestawy gotowych formularzy, czy – czasami pełne gorzkiej ironii ale zawsze niezmiernie inspirujące – opowieści z gemba, czyli historie i przygody z warsztatów kaizen opowiedziane przez doświadczonych praktyków.

Mamy nadzieję, że lektura „Warsztatów Kaizen” – podręcznika, który nie został opracowany w gabinetach teoretyków i naukowców, ale jest wynikiem wielu lat doświadczeń w stosowaniu metody opracowanej w przemyśle – okaże się na tyle inspirująca, że zapragniecie natychmiast wykorzystać zdobytą wiedzę do doskonalenia swoich organizacji.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. polityką prywatności. Zamknij