sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Warsztaty Kaizen

Praktyczny poradnik, jak prowadzić skuteczne warsztaty doskonalenia procesów

Książka w drobnych szczegółach opisuje proces przygotowania, przeprowadzania i doprowadzania do końca działań zainicjowanych w ramach warsztatów kaizen. Czytelnik znajdzie w niej szereg drobiazgowych wskazówek, porad i „gotowców” związanych z efektywnym procesem realizacji, albo – jak pisze autor – pracą standaryzowaną warsztatów kaizen.

127 zł brutto
120,95 zł netto
 Zapytaj
In stock

Czym są warsztaty kaizen? Są one zazwyczaj tygodniową (pięciodniową) inicjatywą, skupioną na doskonaleniu wybranego obszaru lub procesu w przedsiębiorstwie. Wynik warsztatów kaizen to zwykle istotne i przełomowe zmiany w określonym fragmencie firmy. W środowisku produkcyjnym zmiany te mogą dotyczyć jednocześnie znacznej poprawy wydajności, zmniejszenia zajmowanej powierzchni, wyraźnego zmniejszenia poziomu zapasów, skrócenia czasów realizacji, poprawy ergonomii, bezpieczeństwa itp. Z kolei zmiany, jakich można oczekiwać na gruncie procesów administracyjnych i biurowych obejmują skrócenie czasu realizacji zadań (w tym czasu przetwarzania dokumentów), poprawę jakości informacji, zmniejszenie liczby osób wymaganych do obsługi procesu, itp. Działania doskonalące w ramach warsztatów kaizen są realizowane przez wyznaczone zespoły pracowników, którym przewodzą nominowani do tej roli liderzy, pod kierunkiem doświadczonego senseia (mistrza, nauczyciela).

Książka w drobnych szczegółach opisuje proces przygotowania, przeprowadzania i doprowadzania do końca działań zainicjowanych w ramach warsztatów kaizen. Czytelnik znajdzie w niej szereg drobiazgowych wskazówek, porad i „gotowców” związanych z efektywnym procesem realizacji, albo – jak pisze autor – pracą standaryzowaną warsztatów kaizen. Do niewątpliwych zalet podręcznika należą też: mnogość ilustracji, zestawy gotowych formularzy, czy – czasami pełne gorzkiej ironii ale zawsze niezmiernie inspirujące – opowieści z gemba, czyli historie i przygody z warsztatów kaizen opowiedziane przez doświadczonych praktyków.

Mamy nadzieję, że lektura „Warsztatów Kaizen” – podręcznika, który nie został opracowany w gabinetach teoretyków i naukowców, ale jest wynikiem wielu lat doświadczeń w stosowaniu metody opracowanej w przemyśle – okaże się na tyle inspirująca, że zapragniecie natychmiast wykorzystać zdobytą wiedzę do doskonalenia swoich organizacji.

Szczegóły publikacji
Ilość stron252
Okładkamiękka
Format21,5 x 27,6 cm
Rok wydania2014
Językpolski
ISBN978-83-933629-4-3
Przeczytaj fragment
Mogą Cię zainteresować także
Polecane produkty
Europejska wysyłka
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Obsługa
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane