sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Droga Toyoty do angażowania pracowników

86 zł 81,90 netto
Jak zrozumieć i wdrożyć ciągłe doskonalenie w każdej organizacji
Książka uhonorowana prestiżową nagrodą Shingo!

Ta książka to przewodnik pozwalający wdrożyć właściwy sposób myślenia Lean w każdej organizacji. To sprawdzony program rozwoju ludzi, dzięki któremu firma wejdzie na ścieżkę rozwoju i zysków.

 Zapytaj
In stock

Chociaż wiele organizacji stosuje metody pracy wprowadzone przez Toyotę, to tylko nielicznym udało się uzyskać wyniki zbliżone do jej legendarnych osiągnięć. Powód jest prosty: wszystkie te firmy przedkładają narzędzia Lean i zakładane wyniki ponad to, co w Toyocie jest najważniejsze – ponad rozwijanie ludzi. Dlatego nigdy nie udaje im się wprowadzić odpowiedniej kultury i związanego z nią sposobu myślenia. Tracey i Ernie Richardson doskonale rozumieją kulturowe DNA Toyoty.

Jako pracownicy jej pierwszego zakładu w Stanach Zjednoczonych podstaw kultury Toyoty uczyli się bezpośrednio od trenerów przybyłych z Japonii. W niniejszej książce dzielą się tymi bezcennymi lekcjami. Dają Czytelnikowi niepowtarzalną okazję wycieczki po niezwykłym środowisku uczenia się Toyoty, a jako jej przewodnicy wyjaśniają, co tak naprawdę kryje się za takimi koncepcjami, jak „idź i zobacz”, „pytaj dlaczego” i „okazuj szacunek”. Przedstawiają podstawy tworzenia i utrzymywania standardów oraz pozwalają wyciągać wnioski z ich własnych sukcesów i niepowodzeń. Dzielą się z Czytelnikiem swoim wzorem na zaangażowanie opracowanym na podstawie Drogi Toyoty i własnych wieloletnich doświadczeń.


Błyskotliwa i wnikliwa relacja z pierwszej ręki, pozwalająca zobaczyć, w jaki sposób Toyota zdobywa przewagę dzięki rozwijaniu swoich liderów.
Daniel T. Jones, współautor książek Maszyna, która zmieniła świat, Lean Thinking - Szczupłe myślenie, Szczupłe rozwiązania oraz Lean Strategy

To wiedza, którą powinienem był zdobyć 30 lat temu. Popełniłbym (i zapisał w swoich książkach) znacznie mniej błędów. Ty już ich nie popełnisz.
James P. Womack, współautor książek Maszyna, która zmieniła świat oraz Lean Thinking — Szczupłe myślenie, założyciel Lean Enterprise Institute

Tracey i Ernie Richardson zdołali ująć swoje własne doświadczenia w prosty i świetnie wyważony wzór, który zmieni Twój sposób myślenia o Lean i uwolni nieskończony potencjał Twoich pracowników, ich talent i pasję ciągłego doskonalenia.
Michael Ballé, współautor uhonorowanej Shingo Prize trylogii Kopalnia złota, Dyrektor firmy jako Lean manager i Skuteczne zarządzanie oraz współzałożyciel Institut Lean France

Książka wypełniona po brzegi cennymi informacjami, które autorzy uzyskali dzięki własnym sukcesom i porażkom, zarówno w Toyocie, jak i poza nią.
Cheryl Jones, była wiceprezes Toyota Motor Engineering and Manufacturing w Stanach Zjednoczonych, założycielka F1Help

Tracey i Ernie zdołali uchwycić najważniejsze części tego, czego wszyscy uczyliśmy się w Toyocie.
David Verble, były dyrektor ds. HR na Amerykę Północną, partner w Lean Transformations Group oraz współautor książek Mapping to See oraz Perfecting Patient Journeys

Od tej pory będziesz zupełnie inaczej patrzył na proces uczenia się, przywództwo i osiąganie sukcesów. Co ważne, to nie jest książka dla filozofów i myślicieli. To książka dla ludzi, którzy chcą coś robić i chcą robić to dobrze.
Karen Martin, autorka książek The Outstanding Organization oraz Clarity First

To niewątpliwie najlepsza książka traktująca o Lean Management, jaką kiedykolwiek czytałem. Pozwala wszystkim zanurzyć się w świat Toyoty, zobaczyć świat oczami pracowników i liderów tej firmy.
Jonathan Escobar Marin, dyrektor ds. Lean Management w HARTMANN GROUP, partner w HPO Global Alliance oraz współzałożyciel i dyrektor generalny Inn-Be

TRACEY RICHARDSON jest współzałożycielką i współwłaścicielką firmy Teaching Lean, Inc. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy w Toyocie dysponuje dogłębną wiedzą na temat jej metodyki, m.in. Drogi Toyoty, Praktyk Biznesowych Toyoty (Toyota Business Practices, TBP - ośmioetapowej metody rozwiązywania problemów), Systemu Produkcyjnego Toyoty (TPS), pracy standaryzowanej, raportów A3, wdrażania strategii, zarządzania wizualnego i komunikacji w miejscu pracy.

ERNIE RICHARDSON również jest współzałożycielem i współwłaścicielem firmy Teaching Lean, Inc. Przepracował w Toyocie 25 lat, zajmując wysokie stanowiska w produkcji i kadrach. Ma szerokie doświadczenie w stosowaniu metod Toyoty, takich jak Droga Toyoty, TBP, A3, TPS, zarządzanie polityką HR, hoshin kanri, praca standaryzowana, zarządzanie systemem medycznym i bezpieczeństwem pracy oraz gemba walk.
Szczegóły publikacji
Okładkamiękka
Format15 x 23 cm
Rok wydania2018
Językpolski
ISBN978-83-933629-7-4
Przeczytaj fragment
Mogą Cię zainteresować także
Polecane produkty
Europejska wysyłka
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Obsługa
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane