sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasBlogKonferencja LeanKontakt

Droga Toyoty do angażowania pracowników

Jak zrozumieć i wdrożyć ciągłe doskonalenie w każdej organizacji
Książka uhonorowana prestiżową nagrodą Shingo!

Ta książka to przewodnik pozwalający wdrożyć właściwy sposób myślenia Lean w każdej organizacji. To sprawdzony program rozwoju ludzi, dzięki któremu firma wejdzie na ścieżkę rozwoju i zysków.

86 zł brutto
81,90 zł netto
 Zapytaj
In stock

Chociaż wiele organizacji stosuje metody pracy wprowadzone przez Toyotę, to tylko nielicznym udało się uzyskać wyniki zbliżone do jej legendarnych osiągnięć. Powód jest prosty: wszystkie te firmy przedkładają narzędzia Lean i zakładane wyniki ponad to, co w Toyocie jest najważniejsze – ponad rozwijanie ludzi. Dlatego nigdy nie udaje im się wprowadzić odpowiedniej kultury i związanego z nią sposobu myślenia. Tracey i Ernie Richardson doskonale rozumieją kulturowe DNA Toyoty.

Jako pracownicy jej pierwszego zakładu w Stanach Zjednoczonych podstaw kultury Toyoty uczyli się bezpośrednio od trenerów przybyłych z Japonii. W niniejszej książce dzielą się tymi bezcennymi lekcjami. Dają Czytelnikowi niepowtarzalną okazję wycieczki po niezwykłym środowisku uczenia się Toyoty, a jako jej przewodnicy wyjaśniają, co tak naprawdę kryje się za takimi koncepcjami, jak „idź i zobacz”, „pytaj dlaczego” i „okazuj szacunek”. Przedstawiają podstawy tworzenia i utrzymywania standardów oraz pozwalają wyciągać wnioski z ich własnych sukcesów i niepowodzeń. Dzielą się z Czytelnikiem swoim wzorem na zaangażowanie opracowanym na podstawie Drogi Toyoty i własnych wieloletnich doświadczeń.


Błyskotliwa i wnikliwa relacja z pierwszej ręki, pozwalająca zobaczyć, w jaki sposób Toyota zdobywa przewagę dzięki rozwijaniu swoich liderów.
Daniel T. Jones, współautor książek Maszyna, która zmieniła świat, Lean Thinking - Szczupłe myślenie, Szczupłe rozwiązania oraz Lean Strategy

To wiedza, którą powinienem był zdobyć 30 lat temu. Popełniłbym (i zapisał w swoich książkach) znacznie mniej błędów. Ty już ich nie popełnisz.
James P. Womack, współautor książek Maszyna, która zmieniła świat oraz Lean Thinking — Szczupłe myślenie, założyciel Lean Enterprise Institute

Tracey i Ernie Richardson zdołali ująć swoje własne doświadczenia w prosty i świetnie wyważony wzór, który zmieni Twój sposób myślenia o Lean i uwolni nieskończony potencjał Twoich pracowników, ich talent i pasję ciągłego doskonalenia.
Michael Ballé, współautor uhonorowanej Shingo Prize trylogii Kopalnia złota, Dyrektor firmy jako Lean manager i Skuteczne zarządzanie oraz współzałożyciel Institut Lean France

Książka wypełniona po brzegi cennymi informacjami, które autorzy uzyskali dzięki własnym sukcesom i porażkom, zarówno w Toyocie, jak i poza nią.
Cheryl Jones, była wiceprezes Toyota Motor Engineering and Manufacturing w Stanach Zjednoczonych, założycielka F1Help

Tracey i Ernie zdołali uchwycić najważniejsze części tego, czego wszyscy uczyliśmy się w Toyocie.
David Verble, były dyrektor ds. HR na Amerykę Północną, partner w Lean Transformations Group oraz współautor książek Mapping to See oraz Perfecting Patient Journeys

Od tej pory będziesz zupełnie inaczej patrzył na proces uczenia się, przywództwo i osiąganie sukcesów. Co ważne, to nie jest książka dla filozofów i myślicieli. To książka dla ludzi, którzy chcą coś robić i chcą robić to dobrze.
Karen Martin, autorka książek The Outstanding Organization oraz Clarity First

To niewątpliwie najlepsza książka traktująca o Lean Management, jaką kiedykolwiek czytałem. Pozwala wszystkim zanurzyć się w świat Toyoty, zobaczyć świat oczami pracowników i liderów tej firmy.
Jonathan Escobar Marin, dyrektor ds. Lean Management w HARTMANN GROUP, partner w HPO Global Alliance oraz współzałożyciel i dyrektor generalny Inn-Be

TRACEY RICHARDSON jest współzałożycielką i współwłaścicielką firmy Teaching Lean, Inc. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy w Toyocie dysponuje dogłębną wiedzą na temat jej metodyki, m.in. Drogi Toyoty, Praktyk Biznesowych Toyoty (Toyota Business Practices, TBP - ośmioetapowej metody rozwiązywania problemów), Systemu Produkcyjnego Toyoty (TPS), pracy standaryzowanej, raportów A3, wdrażania strategii, zarządzania wizualnego i komunikacji w miejscu pracy.

ERNIE RICHARDSON również jest współzałożycielem i współwłaścicielem firmy Teaching Lean, Inc. Przepracował w Toyocie 25 lat, zajmując wysokie stanowiska w produkcji i kadrach. Ma szerokie doświadczenie w stosowaniu metod Toyoty, takich jak Droga Toyoty, TBP, A3, TPS, zarządzanie polityką HR, hoshin kanri, praca standaryzowana, zarządzanie systemem medycznym i bezpieczeństwem pracy oraz gemba walk.
Szczegóły publikacji
Okładkamiękka
Format15 x 23 cm
Rok wydania2018
Językpolski
ISBN978-83-933629-7-4
Przeczytaj fragment
Mogą Cię zainteresować także
Polecane produkty
Europejska wysyłka
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Obsługa
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane