sklep@leanbooks.pl   32 720 97 89
O nasKatalog książek BlogKonferencja Lean Kontakt

Podręcznik TWI

Doskonalenie niezbędnych umiejętności przełożonych

Wykształć swoje kompetencje jako przełożony dzięki metodom Instruowania Pracowników, Doskonalenia Metod Pracy oraz Relacji z Pracownikami. Poznaj metody metodycznego instruowania pracowników oraz doskonalenia wykonywanej pracy. Odkryj metodę metodycznego budowania relacji z pracownikami.

83,00 zł brutto
79,05 zł netto
 Zapytaj przechowalnia

W roku 1941 Stany Zjednoczone Ameryki Północnej po bezprecedensowym ataku Japończyków na Pearl Harbor przystępują do II wojny światowej. Przemysł amerykański traci doświadczone kadry, które zostają wcielone do armii. Z drugiej strony, przybywa zleceń produkcyjnych, co wynika wprost z rosnących zamówień zbrojeniowych. Nowo przyjmowani pracownicy (często kobiety) nie posiadają wystarczających umiejętności i kwalifikacji zawodowych do realizacji ambitnych planów zbrojeniowych amerykańskiego rządu.

Dostrzegając wyraźny problem, rząd USA powołuje do życia program TWI (Training Within Industry), który ma na celu opracowanie metod szkoleniowych umożliwiających szybkie nabywanie praktycznych umiejętności niezbędnych do pracy w przemyśle. Wynik prac stanowi kompilację wiedzy i doświadczeń setek menadżerów-praktyków i adresowany jest do przełożonych, czyli każdego, kto kieruje pracą innych. Autorzy „Podręcznika TWI” definiują pięć wymagań dla dobrego przełożonego, którymi są:

  1. Wiedza na temat wykonywanej pracy;
  2. Wiedza o kompetencjach i zakresie odpowiedzialności w organizacji;
  3. Umiejętność właściwego instruowania podwładnych;
  4. Umiejętność doskonalenia metod pracy;
  5. Umiejętność przewodzenia.

Kompetencje dla spełnienia pierwszych dwóch wymagań zdobywa się naturalnie w trakcie pracy (w konsekwencji pełnionych na co dzień obowiązków), jednakże kompetencje związane z pozostałymi trzema wymaganiami można nabyć jedynie dzięki praktyce i wykonywanym metodycznie ćwiczeniom. Tym trzem ostatnim umiejętnościom przełożonych i metodom ich doskonalenia poświęcony jest „Podręcznik TWI”. Zwrócono w nim szczególną uwagę na:

  1. Krytyczne elementy prawidłowego instruktażu, bez zapewnienia których nie możemy być pewni, czy pracownik będzie wykonywał swoją pracę poprawnie (co, niestety, zdarza się bardzo często);
  2. Istotne czynniki doskonalenia metod wykonywanej pracy, bez których doskonalenie może pozostać jedynie w sferze deklaracji i błogich życzeń (tak jak to ma, niestety, miejsce w wielu organizacjach);
  3. Właściwe punkty oceny działań podwładnych, które wspomagają obiektywizm i nie skazują decydenta na podejmowanie decyzji jedynie „na wyczucie” (a metoda „na wyczucie” jest najbardziej kosztowna, bo oznacza uczenie się zarządzania ludźmi, w najlepszym wypadku, jedynie na nauce na błędach).

Metodyczne ujęcie tych zagadnień pozwala na systematyczne doskonalenie umiejętności dobrego przełożonego i dlatego metody TWI, mimo upływu lat, pozostają niezmiennie aktualne.

Cechy
Ilość stron189
Okładkamiękka
Format21 x 29 cm
Rok wydania2010
Językpolski
ISBN978-83-926554-9-7
Shipping
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Money Back
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Support
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Payment
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Ostatnio oglądane
Ostatnio oglądane