Leanbooks.pl

Ian Glenday

Ian Glenday rozpoczął swoją przygodę z Lean jako mikrobiolog zarządzający zakładem produkującym enzymy z kultur bakterii, gdzie zaczął wprowadzać szczupłe koncepcje wytwarzania w procesach o charakterze ciągłym. Po dyplomie MBA zdobytym w Szkole Biznesu w Bradford dołączył do Reckitt & Colman, wdrażając system MRPII, który uzyskał status klasy „A” w ramach dywizji farmaceutycznej. Okazało się to dla niego bardzo wartościową lekcją, dzięki której zrozumiał, dlaczego logika produkowania w partiach, leżąca u podstaw MRP, powoduje tyle problemów.

Zanim przeniósł się do Colman`s of Norwich na stanowisko Head of Policy Deployment, gdzie nadzorował wdrażanie kultury zarządzania Lean w całej firmie, pracował jeszcze przez pewien czas w dziale artykułów gospodarstwa domowego, gdzie zainicjował i skuteczne wdrożył strategię ogólnoeuropejskiego łańcucha dostaw, opartą na zasadzie każdego produktu w każdym cyklu.

Współpracuje z profesorem Danem Jonesem z Lean Enterprise Academy, gdzie pełni funkcję starszego doradcy (z ramienia Akademii prowadzi m.in. warsztaty dla pozostałych instytutów zrzeszonych w Lean Global Network), oraz prowadzi niezależną działalność doradczą pod firmą Repetive Flexible Supply Ltd., wspierając przedsiębiorstwa w realizacji ich własnych ścieżek transformacji.

Jest autorem dwóch książek: „Przejdź na logikę przepływu” z 2009 roku i „Lean RFS: putting the pieces together” z 2013 roku. Obie książki otrzymały prestiżową nagrodę Shingo Research and Professional Publication Award.

Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Scroll to Top