Leanbooks.pl

Kiyoshi Nate Furuta

Kiyoshi „Nate” Furuta rozpoczął pracę w Toyota Motor Corporation w 1970 roku zaraz po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Tokijskim. Początkowo pracował w dziale relacji ze związkami zawodowymi i prawa związkowego, a następnie został oddelegowany do wprowadzania systemów zarządzania zasobami ludzkimi i zarządzania firmą poza Japonią.

Kilka lat spędził także w siedzibie głównej firmy w Toyota City. W trakcie całej czterdziestoletniej, głównie zagranicznej kariery w Toyocie i firmach partnerskich Furuta stał na czele rozwoju zasobów ludzkich i ogólnych systemów zarządzania, wspierając ich praktyczne zastosowanie w strategicznie ważnych organizacjach Toyoty w Ameryce Północnej i Europie. Jego osobisty rozwój miał decydujące znaczenie dla sukcesu firmy w przekształceniu się z firmy japońskiej w przedsiębiorstwo o światowym zasięgu. Systemy zarządzania Toyoty zostały uznane za wzorcowe i są naśladowane przez niezliczone firmy praktycznie w każdej branży i na wszystkich kontynentach.

Nate odegrał kluczową rolę w wyjaśnieniu niespisanej wiedzy firmy zawartej w jej filozofii i zasadach oraz przełożeniu jej na nowe praktyki zarządzania, które były odpowiednie dla każdego nowego środowiska kulturowego przy jednoczesnym zachowaniu intencji i ducha ich korzeni w Toyota Japan. Jest już na emeryturze, ale od czasu do czasu nadal udziela konsultacji dyrektorom, którzy naprawdę chcą zgłębić i wdrożyć zasady i praktyki zarządzania Toyoty. Mieszka z żoną Sumie w północnej Kalifornii. Grają w golfa, zajmują się ogrodem, odwiedzają swoich synów Takuyę i Hidehisę oraz czasami latają do Japonii.

Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Scroll to Top