Leanbooks.pl

leanbooks-logo

Jim Lancaster

Dyrektor generalny i właściciel Lantech.com, LLC. Firma ta jest uznanym liderem w dziedzinie technologii owijania w folię rozciągliwą i innowacji. Jej centrale sprzedaży i produkcji mieszczą się w Louisville w stanie Kentucky; firma prowadzi ponadto biuro sprzedaży i zakład produkcyjny w Holandii, oddziały sprzedaży i serwisu w Australii oraz biura sprzedaży w Chinach. Lantech produkuje sprzęt do pakowania i transportu bliskiego materiałów, w tym urządzenia do owijania w folię rozciągliwą, przenośniki i maszyny do składania pojemników kartonowych. Swoje produkty sprzedaje na całym świecie za pośrednictwem dystrybutora i sieci partnerskiej, a także bezpośrednio dużym producentom towarów konsumpcyjnych, takim jak Procter & Gamble, Lever Brothers, Nestlé, Miller Brewing i Pepsi. Lantech zatrudnia ponad 500 pracowników, a jego roczna sprzedaż przekracza 130 milionów dolarów.

Jim pracował wcześniej w branży finansowej, w nowojorskiej firmie Catalyst Energy. W roku 1990 został w Lantechu kierownikiem sprzedaży w grupie maszyn produkowanych na zamówienie. Po kilku awansach został w roku 1995 prezesem i dyrektorem generalnym firmy. Lantech już w latach 90., jako jedna z pierwszych firm, wdrażał zasady szczupłej produkcji Toyoty, co odnotowano w książce Lean Thinking – szczupłe myślenie Jamesa Womacka i Dana Jonesa, w „Harvard Business Review” i w innych publikacjach.

Jim od 21 lat uczestniczy we wprowadzaniu w Lantechu zasad szczupłego zarządzania i wytwarzania, a obecnie jest głównym członkiem ścisłego kierownictwa odpowiedzialnym za wpajanie ich całej organizacji. Jim osobiście wspiera szkolnictwo techniczne i zawodowe w Louisville: jest prezesem rady nadzorczej Jefferson Community and Technical College oraz angażuje się w wiele innych przedsięwzięć związanych z edukacją.

Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Scroll to Top