Leanbooks.pl

Mike Rother

Inżynier, naukowiec, nauczyciel i konsultant w takich dziedzinach, jak: zarządzanie, przywództwo, doskonalenie, adaptacyjność i zarządzanie zmianą w organizacjach. Swoją karierę rozpoczął w zakładzie produkcyjnym Thyssen AG w Niemczech, a przez kilkanaście lat uczył się i praktykował metody Lean, udzielając konsultacji wielu firmom, zarówno małym jak i dużym.

Naukowo i dydaktycznie związany z Wydziałem Inżynierii Przemysłowej Uniwersytetu Michigan oraz z Instytutem Fraunhofera w Stuttgarcie. Jest współautorem książek Naucz się widzieć oraz Tworzenie ciągłego przepływu, które otrzymały Shingo Prize for Excellence in Manufacturing Research, a także autorem również uhonorowanej nagrodą Shingo głośnej książki Toyota Kata. W ostatnich latach wydał dwie nowe książki dotyczące Toyota Kata: The Toyota Kata Practice Guide oraz Toyota Kata Culture: Building Organizational Capability and Mindset through Kata Coaching.

Jest zdania, że zawsze istnieje kolejny poziom w podejściu Lean, który wymaga zarówno zrozumienia, jak i praktyki. Podkreśla też, że rzeczy, które powinno się dostrzec i zrozumieć, patrząc na Toyotę, nie są widoczne gołym okiem, choć przejawiają się w codziennym stosowaniu praktyk kierowania ludźmi według przyjętych wzorców, czyli kata.

W 2012 roku trafił do Galerii Sław Association for Manufacturing Excellence. Wyróżnienie to jest uhonorowaniem liderów myśli branżowej i wpływowych osób, które wspierają wartości, zasady i praktyki stosowane w wiodących organizacjach zajmujących się doskonaleniem przedsiębiorstw.

Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Scroll to Top