Leanbooks.pl

John Shook

Obserwację firm, ich działanie i organizację rozpoczął w czasie swojej pierwszej wizyty w Japonii w roku 1977. Wizyta zaowocowała dziesięcioletnim okresem zatrudnienia w Toyocie, co dało mu możliwość studiowania szczupłego systemu zarządzania tej firmy w latach 1983-1994. Był pierwszym w historii Amerykaninem, który objął funkcję menedżerską w centrali Toyoty w Japonii. Pomagał Toyocie w przeniesieniu produkcji, działów inżynieryjnych i filozofii zarządzania z Japonii do zakładów Toyoty i jej dostawców w innych częściach świata. Dzięki temu praktycznemu doświadczeniu we wdrażaniu Lean zrozumiał trudności, które niesie ze sobą transformacja z tradycyjnego sposobu prowadzenia działalności firmy do Lean.

John jest antropologiem przemysłu, który w chwili obecnej zajmuje się głównie badaniem i rozwijaniem zasad Lean wraz z Jimem Womackiem, Danem Jonesem i Jose Ferro, jako starszy doradca (ang. senior advisor) w Lean Enterprise Institute. Pracuje z firmami i menedżerami, pomagając im zrozumieć i wdrożyć koncepcje Lean Management. Jest byłym dyrektorem Programu Japońskich Technik Zarządzania na Uniwersytecie Michigan, a obecnie kieruje trzema grupami konsultacyjnymi Lean Transformation Group, LLC i TWI Network, Inc. Jest prezesem sieci Lean Global Network.

Jest powszechnie uznanym senseiem, który zawsze z radością dzieli się swoją wiedzą ze społecznością Lean i tymi, którzy dopiero zastanawiają się, czy warto do tej społeczności dołączyć.

Jest współautorem książki Naucz się widzieć, która dała praktykom Lean narzędzie mapowania strumienia wartości, oraz Zarządzać znaczy uczyć, w której prezentuje sposoby pracy i zarządzania przy wykorzystaniu raportów A3, a także Leksykonu Lean oraz Kaizen Express. Jest ponadto autorem wielu przedmów do książek poświęconych tematyce Lean. Publikuje w magazynach online „Planet Lean” oraz „Lean Post”.

Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Scroll to Top