Leanbooks.pl

leanbooks-logo

Art Smalley

Art Smalley jest cenionym ekspertem specjalizującym się w zagadnieniach przywództwa, rozwiązywania problemów i doskonalenia organizacji. W drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku jako jeden z pierwszych Amerykanów związał się z Toyota Motor Corporation, najpierw studiując na różnych japońskich uniwersytetach, a następnie ucząc się zasad Systemu Produkcyjnego Toyoty w słynnych zakładach produkcji silników Kamigo założonych i kierowanych przez Taiichiego Ohno. Uczestniczył również w rozwoju i przenoszeniu metod i precyzyjnego sprzętu Systemu Produkcyjnego Toyoty do filii zagranicznych tej firmy.

Po dziesięciu latach spędzonych w Japonii Art Smalley powrócił do Stanów Zjednoczonych i przez pięć lat pracował w Donnelly Corporation jako dyrektor ds. Lean Manufacturing. Na tym stanowisku uczestniczył jako lider w jednej z najbardziej imponujących w Ameryce Północnej transformacji Lean. Firma Donnelly była wielokrotnie nagradzana za to przedsięwzięcie, które pozwoliło jej znacząco poprawić dochód netto, a także mierniki operacyjne w obszarach bezpieczeństwa, jakości, produktywności, czasu dostaw i morale pracowników. Transformacja ta i praca Arta Smalleya zostały przedstawione w piśmie „Forbes” i wielu innych publikacjach.

W roku 1998 podjął pracę w międzynarodowej firmie doradztwa zarządczego McKinsey & Company, w której stał się jednym z czołowych ekspertów ds. Lean Manufacturing. Doradzał licznym klientom – w tym firmom zaliczanym przez magazyn „Fortune” do 500 największych przedsiębiorstw amerykańskich – w sprawach operacyjnych związanych z wdrażaniem Lean oraz nadzorował wiele udanych projektów w dziedzinie poprawy jakości, kosztów i czasu dostaw.

W roku 2003 Art Smalley założył własną firmę Art of Lean, Inc. i obecnie poświęca czas na obsługę zróżnicowanej klienteli, do której zaliczają się takie firmy jak Parker Hannifin, Delphi, Timken, Schlumberger, Gillette, Nexteer, Sandia National Laboratories, prywatne fundusze kapitałowe i wiele innych organizacji. Na jego stronie internetowej artoflean.com można znaleźć mnóstwo artykułów, przewodników i dokumentów dotyczących przywództwa i Lean Management. Art Smalley jako autor i doradca współpracuje z Lean Enterprise Institute i jego organizacjami stowarzyszonymi na całym świecie, wygłaszając wykłady dla dyrektorów czołowych firm produkcyjnych. W roku 2005 opublikował wyróżniony nagrodą Shingo podręcznik Poziomowany system ssący poświęcony wdrażaniu elementarnych systemów ssących w produkcji. W roku 2008 wraz ze swoim przyjacielem i współpracownikiem prof. Durwardem K. Sobekiem opublikował wyróżnioną nagrodą Shingo książkę Understanding A3 Thinking. W roku 2010 wraz z Isao Kato opublikował książkę Toyota’s Kaizen Methods: Six Steps to Improvement. W roku 2018 napisał swoją najnowszą książkę Four Types of Problems wydaną przez Lean Enterprise Institute.

Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Scroll to Top